poczetchorzowian.pl

W całym kraju od zeszłego czwartku rozprzestrzeniają się manifestacje mające związek ze zmianami prawnymi odnoszącymi się do aborcji

W całym kraju od zeszłego czwartku rozprzestrzeniają się manifestacje mające związek ze zmianami prawnymi odnoszącymi się do aborcji

29.10.2020, 09:29

W osiemdziesięciu miejscowościach w naszym kraju oraz w 20 za granicą, protestować wyszły dorosłe kobiety, jak też i Panowie razem z młodymi osobami, aby oddać swoje niezadowolenie co do orzeczenia TK na temat legalnej aborcji. 22 października, decyzją Trybunału, prawo do usunięcia ciąży w sytuacji uszkodzenia zarodka ma być wykluczające się z zapisami Konstytucji. Od tego momentu nieustająco organizowane są demonstracje, mające wykazać brak zgody w takowej idei. Protestującym towarzyszą slogany: "Piekło Kobiet" a;bo też "To jest wojna". Pojawiają się też różne teksty, jak np. "Wyp*******ć", czy też "***** ***", a za gwiazdkami ukryto slogan, w dosyć ostry sposób nakazujący oddania stanowisk przez partię rządzącą. Młodzi ludzie, ale też starsi Polacy ruszyli na ulice, aby okazać solidarność z protestującymi, którym ograniczono racje do decydowania przez rządowy wyrok. Dziesiątki tysięcy tysięcy wzburzonych ludzi w polskich miastach oraz Polonia za granicą chce pokazać, że ów przepis nie może stać się rzeczywistością i zaprezentować swoją opozycję co do zapatrywań aktualnie panującego rządu.

Manifestacje trwale się nasilają

Na początku na demonstracji można było zobaczyć niemało osób, głównie oburzonych Pań. W największych miastach, protestujących były tysiące, ponadto też w stosunkowo niewielkich miasteczkach mieszkańcy pokazywali swój sprzeciw, stawiając się pod budynkami władzy oraz chodząc na "spacery". W czasie demonstracji wykrzykiwanych jest sporo haseł, odśpiewywane są piosenki, a także na plakatach można było odnaleźć różne napisy i malowidła, jak chociażby "Moje ciało, mój wybór" bądź No women, no kraj. Ale faktycznym znakiem, który jest widoczny bez przerwy, jest piorun w kolorze czerwonym. Mnóstwo gwiazd oraz influencerów albo przyłącza się do manifestacji, pojawiając się na ulicach swoich miast, czy też publikuje posty w social mediach, demonstrując swoje wsparcie dla protestu. Reprezentanci Kościoła Katolickiego i rządząca partia, którzy nawołują do zaprzestania demonstracji twierdzą, iż Strajk Kobiet to ruch, którego celem jest zniszczenie Polski.

Na obszarze całej Polski aż 400 tysięcy osób dało o sobie znać na wielu ulicach miast w ponad 400 strajkach, a najwięcej osób demonstrujących można było widzieć w Warszawie. Demonstracje na niezwykle szeroką skalę otoczyły także Poznań, Kraków, Szczecin a także multum wojewódzkich miast. Protesty mają także miejsce w Londynie, Niemczech, Norwegii, Australii lub we Włoszech. Liczne manifestacje, które mają na celu walkę o prawa kobiet w naszym kraju można zaobserwować niemalże codziennie w wielu miastach Polski. 30 października w piątek ma odbyć się najbardziej liczna do tej pory manifestacja.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij