poczetchorzowian.pl

Zwycięstwo Rakowa Częstochowa po dwóch trafieniach Lopeza w pierwszym spotkaniu III rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy!

Zwycięstwo Rakowa Częstochowa po dwóch trafieniach Lopeza w pierwszym spotkaniu III rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy!

10.08.2022, 12:27

Do tego, iż polskie drużyny piłkarskie nie odnoszą triumfów na międzynarodowej arenie fani piłki nożnej z Polski są przyzwyczajeni. Fantastycznym tego przykładem może być na przykład to, iż największym triumfem ostatniej dekady jest to, iż przed sześcioma laty Legia Warszawa zakwalifikowała się do rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów. Wówczas co prawda nie udało się awansować do pucharowej fazy, jednakże przygoda mistrza naszych rozgrywek z Champions League we wspomnianym sezonie była bardzo fascynująca. Bez cienia wątpliwości nie da się tak określić przygody z Ligą Mistrzów zespołu poznańskiego Lecha, który zdobył tytuł mistrza Polski w zeszłym sezonie. Drużyna mistrza polskiej Ekstraklasy już w 1. rundzie kwalifikacji wyeliminowana została z rywalizacji o Champions League. Z tego powodu musi rywalizować na najniższym poziomie rozgrywek klubowych a konkretnie Lidze Konferencji.

Fani piłkarscy z naszego kraju naprawdę spore oczekiwania pokładają klubie wicemistrz ligi polskiej i ciężko temu zaprzeczyć. Naprawdę świetnie od samego początku kwalifikacji radzi sobie zespół trenowany przez szkoleniowca Papszuna. Bardzo dobrze dla kibica prezentuje się gra wicemistrza polskich rozgrywek i można zobaczyć, iż został tam wdrożony konkretny pomysł. W tym miejscu trzeba również chwalić zarząd tej drużyny, który doskonale dogaduje się z Papszunem. W taki sposób w Częstochowie został utworzony kolektyw, który da radę rywalizować o sukcesy w Europie. Futbolowi sympatycy w naszym kraju nie bez powodu wierzą, że wicemistrz PKO Ekstraklasy da radę zakwalifikować się do Europa Conference League, ale również zdobędzie tytuł mistrzowski. Ten cel był bardzo blisko w minionym sezonie, ale w ostatnich spotkaniach zabrakło już drużynie wicemistrza PKO Ekstraklasy sił. W ostatni czwartek ekipa Rakowa grała mecz ze Spartakiem Trnawa. Mnóstwo specjalistów od piłki nożnej było przekonanych, że wicemistrz Polski będzie w stanie bez problemu poradzić sobie z oponentem. Wicemistrz polskiej Ekstraklasy w końcowym rozrachunku zwyciężył rezultatem dwa do zera po 2 trafieniach Lopeza. Ten triumf znacząco przybliżył ich do zakwalifikowania się do IV rudny kwalifikacji Europa Conference League.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij