poczetchorzowian.pl

W tym roku będzie premiera nowego PS5

W tym roku będzie premiera nowego PS5

22.09.2020, 08:07

Już w poprzednim roku padły obietnice, że w roku 2020 Sony ukaże światu swoje świeże dziecko - PS5. Prawdą jest, że wśród graczy dalej popularna okazuje się poprzednia konsola oraz nie wygląda na to, by zaciekawienie nią mogło osłabnąć. Jednak japońska firma zdecydowała się na stworzenie konsoli do gier nowej generacji, w związku z czym fani oczekują jej z niecierpliwością.

Nowe zastosowania technologii w PS5

Japońska marka Sony już kilka razy pokazywała, że okazuje się pionierem wśród innych firm tego typu i umie zaskoczyć swoich klientów. PlayStation4 zawiesiła bardzo wysoko poprzeczkę innym firmom na rynku - wszystko przez totalnie nową jakość, której wcześniej nie zaprezentowała żadna inna firma. Efekty graficzne, wysoce wyczulone pady, gry nowszej generacji - konsumenci bez wątpienia umieli docenić takie opisane szczegóły oraz przez to aktualnie PS4 okazuje się być najszybciej sprzedającą się konsolą do gier wszech czasów.

Aczkolwiek premiera PlayStation4 nie była pozbawiona kłopotów z początku premiery - marka Sony miała zamiar przeskoczyć różne technologie (co rzeczywiście wyszło im), lecz wypuszczenie oraz wcześniejsze pokazy konsoli PS4 wzbudziły sprzeczne odczucia. Konsumentom, przyzwyczajonym do nowatorskiej konsoli PS3, nie do końca odpowiadały przykładowo pady, albowiem z początku wyglądały na bardzo niekomfortowe w użyciu. Faktycznie DualShocki przybrały trochę alternatywną formę, jednakże kłopotem pozostała premierowa wersja konsoli PS4. PS4 miała kłopoty z grzaniem się, urządzenie było w stanie także samodzielnie resetować się.

Oczywiście po czasie oraz poprawkach wprowadzanych na bieżąco, stało się jasne, iż mimo wszystko Sony podąża w pożądaną stronę, a stworzona konsola ma miano kultowej. Jednakże nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które dużo osób bardzo ciepło wspomina.

Czy PS5 okaże się analogicznym osiągnięciem?

Zapewne każdy człowiek czy amator technologicznych nowinek z niecierpliwością oczekuje pojawienia się nowej konsoli. Sony obiecało, że gry znane z PS4 ruszą na najnowszej konsoli (jednak nie podziała w drugą stronę, co licznym ludziom się nie podoba). Pojawiły się w tej chwili pierwsze wiadomości o problemach z pre orderami - mówią, że Sony nie może się wyrobić z produkowaniem, jednak nie wiadomo, czy nie są to aby tylko wredne plotki. W necie ukazują się się kolejne informacje także o tym, iż PlayStation5 miałaby mieć podobno kłopoty z rozdzielczością 4k. Aczkolwiek i w tym wypadku pewne nie jest, jak jest w rzeczywistości. Wszystko będzie pewne w dniu premierowego ukazania się konsoli, czyli dziewiętnastego listopada tego roku.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij