poczetchorzowian.pl

W finałowym meczu mistrzostw świata polska kadra narodowa w siatkówkę przegrała wynikiem 1:3 z narodową reprezentacją Włoch!

W finałowym meczu mistrzostw świata polska kadra narodowa w siatkówkę przegrała wynikiem 1:3 z narodową reprezentacją Włoch!

16.09.2022, 11:53

Sporo siatkarskich fanów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotnym turniejem są światowe mistrzostwa. To rozumieją przede wszystkim sympatycy tego sportu w naszym kraju, ponieważ polska drużyna narodowa w siatkówkę od wielu lat zwycięża na turniejach rangi mistrzowskiej. Nie powinno dziwić więc to, że w naszym kraju zapanowała radość, gdy ogłoszono zmianę gospodarza mundialu. Na samym początku ten turniej miał odbyć się w Rosji, lecz z uwagi na działania wojenne organizacja została zabrana Rosjanom. Siatkarska federacja FIVB nie zamartwiała się jednak, ponieważ Polska już wiele razy dowiodła, iż wydarzenie o tak wysokiej randze umie organizować. 8 lat temu światowe mistrzostwa także były organizowane na polskich halach i wtedy polska kadra w siatkówkę wygrała tam złoty krążek. Ogromna ilość kibiców liczyła na to, że i tym razem będzie podobnie.

Kadra narodowa Polski siatkarzy od początku mundialu radziła sobie fantastycznie i trzeba to przyznać. Bez większych kłopotów ogrywaliśmy kolejnych oponentów i wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze do drugiej obrony światowego mistrzostwa. W półfinałowym meczu po pięciosetowym boju zwyciężyliśmy reprezentację Brazylii rezultatem 3 do 2. Przeciwnikiem polskiego zespołu w finałowym pojedynku mundialu była włoska drużyna narodowa. To z pewnością drużyna, w której znajduje się kilku świetnych chłopaków. Zaprezentowali oni na parkietach w naszym kraju, że w przyszłości będzie trzeba się z nimi liczyć. rezultatem Intensywnie zaczęła spotkanie finałowe polska narodowa kadra, wygrywając w secie numer 1 wynikiem 25:22. Jednak następne partie to był popis gry narodowego zespołu Włoch. Bardzo duża liczba pomyłek ze strony polskiej drużyny i bardzo sprawna gra kadry narodowej Włoch doprowadziła do tego, że to właśnie oni zwyciężyli w pojedynku finałowym rezultatem jeden do trzech. Finalnie polska reprezentacja wywalczyła drugą lokatę na mundialu i warto zaznaczyć fakt, iż to również jest wielki sukces.|Drużyna Polski w rozrachunku końcowym wywalczyła miejsce drugie na światowych mistrzostwach i trzeba podkreślić, iż to też jest ogromny sukces.|drugie miejsce na światowych mistrzostwach w rozrachunku końcowym wywalczyła polska narodowa kadra i trzeba zaznaczyć, że to również jest wielki sukces.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij