poczetchorzowian.pl

Początek szkoły a pandemia

Początek szkoły a pandemia

01.09.2020, 14:05

W tym miesiącu uczniowie mają powrócić do szkół oraz przedszkoli, ale w dalszym ciągu zwątpienie wzbudza koronawirus, z którym się staramy zwalczyć od początku roku. W marcu dzieci przeszły na nauczanie online i bez cienia wątpliwości był to jeden z powodów, dzięki którym mogliśmy wstrzymać w naszym kraju gwałtowny przebieg epidemii. Jednak czy sytuacja związana z wirusem teraz jest już tak stabilna, by otwierać szkoły, przedszkola oraz żłobki a potem przyzwolić uczniom na chodzenie na lekcje?

Różne podejścia do problemu

Nie istnieje prosta odpowiedź, co może być najlepsze - zaproszenie dzieci do budynków oświatowych, czy mus kontynuacji zajęć w domu. Między innymi osoby mające wątpliwości i lekarze obstają, że toż to akurat najmłodsi najłatwiej roznoszą wszelakie bakterie a także wirusy, a budynki oświaty będą idealnym siedliskiem chorób. Dobrze znamy to - na zajęcia przybędzie pojedyncze podziębione dziecko a potem choruje znacznie więcej uczniów.

Zmęczeni obostrzeniami upierają się, iż Sanepid wprowadził sporo procedur, do których powinny zastosować się budynki oświaty, by być w stanie przywitać w nadchodzącym roku szkolnym swoich uczniów. Aczkolwiek czy to idealne rozwiązanie, aby spora grupa uczniów się znajdowała w jednej sali lekcyjnej? Czy aby na pewno najmłodsi uczniowie będą w stanie postępować zgodnie z zaleceniami? Naukowcy komunikują, że niestety nie.

Na naukę z domu narzekają niekiedy uczniowie i ich rodzice. Wyjątkowo wpłynęło to na maturzystów, którzy obstają, iż przez jakiś okres zdalnego nauczania się okażą niezbyt dobrze przyuczeni do matur (chociaż aktualnie maturalny egzamin nie przebiegł wcale najgorzej). Ważne okazuje się także to, że nie każdy uczeń musi mieć Internet i komputer. Wśród rodzin, w których się urodziło sporo dzieci zdarza się tak, że w domu do dyspozycji będzie wyłącznie jeden sprzęt komputerowy. Opiekunowie będą mieli z tej przyczyny kłopot przy przygotowaniu swoim latoroślom nauki w tym samym czasie.

Społeczne relacje mogą być także kluczowe. Placówki szkolne mogą być istotnym czynnikiem w rozwoju psychologicznym nastolatków. Dzięki oświatowym placówkom uczymy się funkcjonowania wśród innych ludzi oraz uczymy się zawierać przyjaźnie. Generalnie przy aktualnej chwili problemy życia społecznego mogą być niespecjalnie kluczowe, a tak naprawdę liczy się dobre samopoczucie uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

To od uczniów oraz opiekunów zależeć będzie sporo

Postępowanie koronawirusa zależy pewnie od tego, czy uczniowie będą w stanie przestrzegać zasad narzuconych przez sanepid oraz od tego czy pedagodzy będą potrafili to wykorzystywanie zapisów egzekwować. Niektórzy komunikują, że zaproszenie uczniów do szkół da nam gwałtowniejszy rozwój epidemii, zatem w efekcie placówki oświatowe będą niedostępne lada chwila. Warto śledzić stale sprawę, ponieważ na samym początku września dużo może się pozmieniać.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij