poczetchorzowian.pl

Legia z Warszawy objęła miejsce numer jeden w grupie C po tym jak ograła Spartak Moskwa! Niebywały wynik w rundzie inauguracyjnej zmagań Ligi Europejskiej!

Legia z Warszawy objęła miejsce numer jeden w grupie C po tym jak ograła Spartak Moskwa! Niebywały wynik w rundzie inauguracyjnej zmagań Ligi Europejskiej!

18.09.2021, 10:54

drużyny z Polski raczej rzadko są w stanie zagwarantować polskim kibicom optymistyczne doświadczenia w rozgrywkach europejskich i warto sobie to uświadomić. Jesteśmy oswojeni z tym, że z reguły nasze zespoły w mgnieniu oka ponoszą porażki w kwalifikacyjnych zmaganiach i kończą swój udział w pucharach europejskich. W trwającym aktualnie sezonie futbolowi fani z Polski mogli być jednak o wiele bardziej ucieszeni z formy piłkarskich klubów. Ostatecznie jedynie Warszawska Legia awansowała do fazy grupowej europejskich zmagań, jednakże reszta klubów w trakcie rozgrywek kwalifikacyjnych poradziła sobie całkiem dobrze. Jednak dzisiejszego dnia mamy chęć się skupić na formie warszawskiej Legii, która podczas wieczoru w środę zainaugurowała walkę w grupowych zmaganiach Europa League. Przeciwnikiem w pojedynku numer jeden batalii grupowej był Spartak Moskwa, a więc niesamowicie solidny klub wywodzący się z Rosji.

Przed tym pojedynkiem bardzo dużo sportowych dziennikarzy zgodnie uważało, iż Legii bardzo trudno może być zdobyć jakieś punkty. Przed rozpoczęciem meczu Spartak z Moskwy zdawał się rywalem zdecydowanie mocniejszym i mistrz ligi polskiej musiał się naprawdę postarać, żeby ugrać chociażby remis podczas tego spotkania. Sytuacja podczas spotkania przedstawiała się jednak inaczej, co bez wątpienia jest niezwykłą nowiną dla kibiców futbolu z naszego kraju. Zawodnicy prowadzeni przez Czesława Michniewicza od początku spotkania zgotowali drużynie gospodarzy i kilka razy znaleźli się blisko zdobycia gola. Na pewno gracze Spartaka z Moskwy byli mocno zaskoczeni tym, w jaki sposób ten pojedynek rozgrywają zawodnicy mistrza polskiej ligi. Taktyka mistrza ligi polskiej okazała się niesamowicie przemyślana i mogliśmy zobaczyć w niej koncepcję na to starcie. W chwili, kiedy na tablicy wyników wybiła 90. minuta pojedynku wydawać się mogło, że starcie zakończone zostanie wynikiem remisowym. Jednak w doliczonym czasie gracze warszawskiej Legii zorganizowali niezwykłą kontrę, która zakończyła się trafieniem dla drużyny przyjezdnych zdobytym przez Lirima Kastratiego. Piłkarze Spartaka z Moskwy próbowali jeszcze ustrzelić wyrównujące trafienie, jednak zabrakło im kilku minut i to właśnie gracze mistrza polskiej Ekstraklasy mieli możliwość świętować wygraną.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij