poczetchorzowian.pl

Imponująca końcówka i stłuczka faworytów w trakcie wyścigu Grand Prix Monzy! Daniel Ricciardo sięgnął po wygraną we Włoszech, a Lando Norris ugrał drugą pozycję!

Imponująca końcówka i stłuczka faworytów w trakcie wyścigu Grand Prix Monzy! Daniel Ricciardo sięgnął po wygraną we Włoszech, a Lando Norris ugrał drugą pozycję!

13.09.2021, 16:50

Warto być świadomym faktu, że trwający aktualnie sezon Formuły Pierwszej jest naprawdę pasjonujący. W latach minionych batalia o pierwsze miejsce została opanowana przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a dokładnie Hamiltona Lewisa. Kierowca angielskiego pochodzenia w ostatnim sezonie zwyciężył 7 tytuł mistrzowski, co dało mu szansę zrównać się w ilości mistrzostw z fantastycznym Michaelem Schumacherem. Jednak zawodnik z Anglii w tej chwili rozgrywającym się sezonie nie ma już jednak aż tak łatwo w walce o kolejny tytuł mistrza świata. Wszystko to zostało spowodowane zjawieniem się w stawce kierowców Verstappena Maxa, który też śni o tym, by zgarnąć mistrzowski tytuł F1. Już od początku sezonu rywalizacja pomiędzy tymi dwoma kierowcami jest naprawdę mocno zaciekła i naprawdę ciężko stwierdzić kto na koniec sezonu zwycięży. Wyścig włoski, czyli Grand Prix Monzy był kolejnym etapem rywalizacji tych dwóch zawodników. Dla szerokiej grupy zawodników to wyjątkowy tor, a w ten weekend w bolidzie Formuły 1 zasiadł Kubica Robert który miał zastąpić Kimiego Raikkonena, który zachorował.

Kibicom motoryzacji siedzącym na trybunach sesje kwalifikacyjne do wyścigu o włoskie Grand Prix dały sporo doznań. Początek wyścigu w niedzielę zafundował motoryzacyjnym sympatykom fantastyczną batalię, z której najlepiej wyszli Ricciardo Daniel oraz Verstappen. Dla ciągu wyścigu niesamowicie istotne były odwiedziny zawodników w alei serwisowej. To właśnie po zmianie kół doszło do niespodziewanej kraksy. W naprawdę bardzo wąskim zakręcie spotkali się Hamilton Lewis oraz Verstappen i w chwili, kiedy wydawało się, że to jest koniec rywalizacji, zawodnicy zderzyli się kołami, a samochód Verstappena wylądował na bolidzie prowadzonym przez brytyjskiego kierowcę. Dla motoryzacyjnych fanów zasiadających na trybunach była to z całą pewnością wstrząsająca sytuacja, jednakże żadnemu z nich nie stało się nic. Na całej tej sytuacji skorzystali zawodnicy McLarena, którzy zakończyli niedzielny wyścig na 2 czołowych lokatach. Australijczyk Daniel Ricciardo wygrał wyścig o Grand Prix Monzy, a na drugim miejscu uplasował się Lando Norris. To bez najmniejszych wątpliwości świetne dokonanie dla pochodzącego z Wielkiej Brytanii zespołu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij